Päikesepaneelide ja salvestuslahenduste müük ja paigaldamine
Kõigepealt tuleb läbi mõelda, kuidas soovite toodetud elektrienergiat kasutada.
Esimese sammuna tuleks välja arvutada, millise suurusega päikesepark Teie vajadused katab. Kui arvutuste tulemusel selgub, et vaja on 8 kW võimsusega parki, tuleks suunata pilk katusele ja vaadata maja asetsemist ilmakaarte suhtes.
Kui otsustate selle variandi kasuks, on esimesed sammud samad, mis eelnevas variandis, kuid lisaks eelmainitud tegevustele tuleks viia end kurssi oma kodu ja Elektrilevi vahelisteste koostöövõimalustega.
Maksimaalne võrku antav võimsus on 15 kW, minimaalne 0,79 kW (tuntud ka kui nanotootja). Kui arvutuste tulemusena selgub, et kodu ise tarbib 5 kW ja võrku soovite müüa 10kW, tasub teha Elektrilevi kodulehel taotlus 10 kW suuruse võrgulepingu sõlmimiseks. Taotluse esitamine on tasuta ja vastuse saab 4-30 tööpäeva jooksul.
Taotlust on võimalik esitada sellel Elektrilevi elektritootja liitumise lehel.
Päikesepaneelide paigaldamise kohta on võimalik lugeda lisainfot Elektrilevi kodulehel.
Kui on teada paneelide ja katuse mõõtmed, saab arvutada, kui palju paneele katusele mahub. Näiteks kuue meetri kõrgune ja kaheteistkümne meetri laiune viilkatus võib ideaalselt mahutada 30 × 460 W paneeli koguvõimsusega 13,8 kW.
Paigutusplaani koostades tuleb arvestada ka selliste teguritega nagu korsten, katuseaken, vintskapp, antenn, satelliiditaldrik, wc-tuulutus, katuseluuk, lumetõke ja piksekaitse.
Esmapilgul võib jääda mulje, et pole suurt vahet, kas paneelid on paigutatud maapinnalt vaadatuna horisontaalselt või vertikaalselt. Tegelikult on vahe märkimisväärne ja võimalusel tuleks eelistada vertikaalset paigutust ehk portrait asetust.
See osa on ennekõike mõeldud projekteerijatele. Paneelide katusele paigutamise suureks piiranguks on see, et töö lõpuks peavad paigaldatud paneelidest moodustuma võrdsed ahelad. See tähendab, et kui katusele paigaldatakse 30 paneeli, tuleb need jagada kaheks ahelaks, 15 ja 15, tagades, et iga ahela paneelid oleksid suunatud ühele poole.
Tihti soovivad kliendid paigutada paneele vintskappide katustele. Sinna mahub näiteks 3 paneeli, kõrvalolevale katusele mahub 12 paneeli ning kokku näib paneele katusel olevat 15. Tegelikult nii ei ole, sest vintskapi katuse kalle on erinev katuse kaldest ja erineva kaldega paneelide ühendamine ühte ahelasse vähendab kogu ahela paneelide tootlikkust. Kui see on päikesepaneelide paigaldamiseks ainuke sobilik koht, siis selline ahel on võimalik efektiivselt tööle panna optimeerijate abiga, kuid see tähendab kliendile täiendavat lisakulu.